NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բրոսայում մայիսի 16-ին կատարվել է 8,5 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 396,99 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 397 դրամ:
Միաժամանակ մայիսի 16-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 396,99 դրամ՝ մայիսի 15-ի համեմատ կրճատվելով 1,14 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 504,26 դրամ՝ կրճատվելով 4,45 կետով, իսկ 1 ռուսական ռուբլու արժեքը կրճատվել է 0,22 կետով՝ մինչև 12,82 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 8,5 млн. драмов по среднему курсу 396,99 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 397 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 мая составил 396,99 драмов, увеличившись по сравнению с 15 мая на 1.14 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,26 драма, сократившись на 4.45 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,22 п.п. – до 12,82 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.