17 Մայիս 2012 - 08:17 AMT
Եվրո-2012-ին Ռուսաստանի հավաքականի ֆիզիկական պատրաստության համար պատասխանատու կլինի Ռայմոնդ Վերհեյենը: Նա աշխատել է Ռուսաստանի հավաքականի հետ նաև Եվրո-2008-ում: Վերհեյենը նաև Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի օգնականն է:
«Հայաստանի հավաքականում ես, այսպես ասած, դաշտում եմ աշխատելու, անձամբ եմ հետևելու գործընթացին: Ռուսական թիմի դեպքում խոսքը խորհրդատվության մասին է: Կկազմեմ մարզչական ծրագիր ու անհատական ծրագրեր ֆուտբոլիստների համար, որոնք պետք է վերականգնվեն մինչ Եվրոպայի առաջնությունը»,-Վերհեյենի խոսքն է մեջբերում sovsport.ru-ն:
Հոլանդացի մասնագետը նշել է, որ Հայաստանի հավաքականն ավարտում է հավաքը հունիսի 6-ին և չի բացառվում, որ այնուհետև նա կմիանա Դիկ Ադվոկատի թիմին:

За физподготовку сборной России на EURO-2012 будет отвечать голландец Раймонд Верхейен. Он со сборной России работал и на EURO-2008. Верхейн так же является ассистентом главного тренера сборной Армении по футболу Вардана Минасяна.
“В сборной Армении я буду работать, что называется, в поле, лично следить за процессом. В случае с российской командой речь идет о консультировании. Составлю тренировочную программу и индивидуальные планы для футболистов, которые должны восстановиться к началу чемпионата Европы”,- слова Верхейна передает sovsport.ru.
Голландский специалист подчеркнул, что сборная Армении заканчивает сборы 6 июня, и не исключено, что после он присоединиться к команде Дика Адвоката.