Մայիսի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 900 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 399.5դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 399.5 դրամ:
Մայիսի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 397.89 դրամ`մայիսի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.91 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 505.24 դրամ` ավելանալով 0.56 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.11 կետով` կազմելով 12.70 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 900 тыс. драмов по среднему курсу 399,5 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 399,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 мая составил 397,89 драмов, увеличившись по сравнению с 17 мая на 0.91 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 505,24 драма, увеличившись на 0.56 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,11 п.п. – до 12,70 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.