Մայիսի 14-18-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,237,893 ԱՄՆ դոլար 395.39 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 90,686,577 ԱՄՆ դոլար 396.7 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 397.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 397.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 7-13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 36.8 մլնԱՄՆ դոլար:

18 Май 2012 - 12:44 AMT
С 14 по 18 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 75,237,893 долларов США по 395.39 драма/1 доллар США и продано 90,686,577 долларов США по 396.7 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,500,000 долларов США по 397.00 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 3,500,000 долларов США по 397.36 драма/1 доллар США.
С 7 по 13 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24.5 млрд драмов, а долларовых кредитов – 36.8 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.