«ԱրմենՏել» ընկերությունը պատրաստվում է երեկվա վթարի պատճառած անհանգստությունների փոխարեն անվճար հեռախոսակապի ծառայություններ մատուցել իր բաժանորդներին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «ԱրմենՏել» ընկերության լրատվության պատասխանատու Անուշ Բեգլոյանը:
Նա նաև նշեց, որ այժմ «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդների 99 տոկոսի կապը վերականգնված է, վերականգնողական աշխատանքները շարունակվում են: Իսկ այն բաժանորդեները, ում կապը դեռ վերականգնված չէ, պետք է անջատեն, միացնեն հեռախոսները:
Երեկ երեկոյան «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարել էր, որ բջջային ցանցում տեղի ունեցած վթարի պատճառով զանգեր կատարելու հնարավորությունից զրկված բաժանորդներին անհարմարությունների համար կփոխհատուցի։

Компания “АрменТел” в качестве компенсации за проблемы со связью, в частности с исходящими звонками, которые имели место 18 мая, планирует предоставить абонентам сети услуги в виде бесплатных минут разговора. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сказала пресс-секретарь компании “АрменТел” Ануш Беглоян.
Она также отметила, что настоящее время связь 99% абонентов “АрменТел” уже восстановлена, работы по восстановлению связи продолжаются. Пресс-секретарь посоветовала в случае отсутствия связи отключить мобильные и через некоторое время включить вновь.
18 мая компания заявила, что готова предоставить компенсацию за причиненные неудобства абонентам, лишенным возможности совершать звонки в результате аварии.