Կիպրոսի Լառնակա քաղաքում անցկացվել է ստենդային հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունը: Կանանց մրցաշարում իր բարձր կարգը կրկին հաստատել է սպորտի վաստակավոր վարպետ Երջանիկ Ավետիսյանը: Նա հինգերորդ անգամ է հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն:
Ավետիսյանի մարզիչ և ամուսնին Գոռ Բարսեղյանը նշել է, որ իր սանը 100 հնարավորից վաստակել է 96 միավոր: “Մայիսի 23 –ին կլինենք Մոսկվայում , իսկ ամսվա վերջում կժամանենք Հայաստան: Արտաշատի Այգեզարդ գյուղում , որտեղ ծնվել ենք , կկառուցենք ստենդային հրաձգության համալիր”,- Բարսեղյանի խոսքերն է մեջբերում ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
43 -ամյա Երջանիկ Ավետիսյանը աշխարհի եռակի չեմպիոն է , աշխարհի ու Եվրոպայի բազմակի գավաթակիր: Նա 1995թվականից հանդես էր գալիս Ռուսաստանի հավաքականի կազմում: Այդ ընթացքում նվաճել է 11 ոսկե մեդալ: Հիմա նա կրկին Հայաստանի հավաքականի անդամ է:

В городе Ларнака на Кипре прошел Чемпионат Европы по стендовой стрельбе. В женском турнире свое звание заслуженного мастера спорта подтвердила Ерджаник Аветисян. Она уже в пятый раз стала чемпионкой Европы.
Тренер и супруг Аветисян – Гор Барсегян отметил, что его подопечная из возможных 100 очков он заработала 96 и в 5-ый раз завоевала золото Чемпионата Европы. “23 мая мы будем в Москве, а в конце месяца мы вернемся в Армению.
В селе Айгеваз Арташата, где мы родились, мы решили построить комплекс для стендовой стрельбы”, – цитирует официальный сайт НОКА.
43-летняя Ерджаник Аветисян является трехкратной чемпионкой мира, многократной победительницей кубков мира и Европы. В 1995 году она выступила в составе сборной России. В этот период спортсменка завоевала 11 золотых медалей. В настоящее время она вновь выступает в составе сборной Армении.