30.04.2012թ. դրությամբ «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն տրամադրել է ավելի քան 100.0 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկեր և վարկային գծեր «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ին, որից 50.0 մլն ԱՄՆ դոլար գումարն ուղղվել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ նպատակային ֆինանսավորմանը` Հրազդանի ՀԷԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի արդիականացմանը, իսկ մնացած միջոցները` կորպորատիվ հաճախորդների և փոքր ու միջին բիզնեսի վարկավորմանը, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն հանդիսանում է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ 100% բաժնետերը:
2008թ-ին «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն ավելացրել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ–ի կանոնադրական կապիտալը 20 մլն, իսկ 2009թ-ին` ևս 10 մլն ԱՄՆ դորալով: Բանկի կանոնադրական կապիտալը 30.04.2012թ. դրությամբ կազմել է 31.5 մլն ԱՄՆ դոլար: 2012թ-ին «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն մտադիր է ավելացնել Բանկի կանոնադրական կապիտալը 10 մլն ԱՄՆ դորալով:

По состоянию на 30 апреля текущего года ООО “Газпромбанк” предоставил кредитов и кредитных линий ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка” на сумму более чем 100 млн. долларов США, из которых 50 млн. долларов США направлено на целевое финансирование ЗАО “АрмРосгазпром” – модернизацию 5-го энергоблока Разданской ГЭС, остальные средства – на кредитование, как корпоративных клиентов, так и малого и среднего бизнеса. Об этом сообщает пресс-служба армянского банка.
ООО “Газпромбанк” является держателем 100 % акций ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка”. В 2008 г. ООО “Газпромбанк” увеличил уставной капитал ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка” на 20 млн. долларов США, а в 2009 г. – на 10 млн. долларов США. Уставной капитал Банка на 30.04.2012г. составил 31.5 млн. долларов США. В 2012 г. ООО “Газпромбанк” планирует увеличить уставной капитал Банка на 10 млн. долларов США.