Այժմ «Facebook SMS» ծառայության շնորհիվ կարելի է բջջայինի միջոցով շփվել Facebook-ում` առանց ինտերնետ օգտագործելու: ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունից հայտնում են, որ ակտիվացնելով այն, բաժանորդները կարող են SMS-ի միջոցով ստանալ հաղորդագրությունները, պատի գրառումները, մեկնաբանությունները, ընկերանալու հայտերն ու բազմաթիվ այլ ծանուցումներ, որոնց կարելի է արձագանքել` ուղարկելով պատասխան հաղորդագրություններ: Բացի այդ, օգտագործողն ինքը կարող է թարմացնել կարգավիճակը և կատարել մի շարք այլ գործողություններ` ուղարկելով համապատասխան հրահանգը 32665 համարին:
Այս հնարավորություններից օգտվելու համար օգտագործողը պետք է Facebook-ի իր էջից մուտք գործի «Հաշվի կարգավորումներ» բաժինը, ընտրի «Բջջային» հղումը և ակտիվացնի տեքստային հաղորդագրությունները (եթե հաշվում նշված չէ հեռախոսահամար, ապա նախ կպահանջվի ավելացնել համարը): Ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել նաև` ուղարկելով fb կամ f տեքստը պարունակող SMS 32665 կարճ համարին:
Ծանուցումները բաժանորդին կուղարկվեն 32665-ով սկսվող համարներից և յուրաքանչյուրին արձագանքելու համար անհրաժեշտ կլինի պատասխանել հենց տվյալ հաղորդագրությանը:
«Facebook SMS» ծառայության միջոցով ստացվող ծանուցումներն անվճար են, իսկ յուրաքանչյուր պատասխան հաղորդագրություն կամ 32665 համարին ուղարկվող այլ հրահանգ արժե 4 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ):

VivaCell-MTS has announced that now subscribers can communicate on Facebook with “Facebook SMS” service without using Internet traffic.
Activating it the user will get messages, wall posts, comments, friend requests and many other notifications via SMS, and will be able to respond to them by sending reply messages. Besides, the users can update his/her status and perform a number of other actions by sending the corresponding request to 32665 number.
To use this opportunity the user has to access the “Account Settings” section from his/her Facebook page, choose the “Mobile” link and activate text messages (if the account information does not contain a phone number, first a number will be needed to add). One can also activate the service by sending an SMS with fb or f to 32665 short number.
The notifications will be sent to the user from numbers starting with 32665 and to respond to each he/she will need to reply to that specific message.
The notifications received via “Facebook SMS” service are free of charge, and the price for each reply message or request sent to 32665 short number is AMD 4 (VAT included), the company said in a press release.