22 Մայիս 2012 - 08:40 AMT
Հայաստանի սամբոյի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վովիկ Խոջոյանը մայիսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ հայ մարզիկների պատրաստվածության մասին են վկայում Եվրոպայի առաջնությունում նվաճած 9 մեդալները:
«Եվրոպայի առաջնությունը հիանալի ստուգատես էր մեր մարզիկների համար` տեսնելու նրանց հնարավորությունները:
Շատերը առաջնությունից առաջ փոխել էին իրենց քաշային կարգերը, այդ պատճառով էլ հանդես չեկան իրենց կարողությունների սահմանում: Մարզիկները կշարունակեն մարզվել և նախապատրաստվել հոկտեմբերին Մինսկում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը, որտեղ մենք կնվաճենք առնվազն 2 ոսկե մեդալ»,- ասաց մարզիչը:

Главный тренер сборной Армении по самбо Вовик Ходжоян 22 мая во время встречи с журналистами отметил, что о подготовке армянских спортсменов говорят завоеванные на Чемпионате Европы 9 медалей.
“Чемпионат Европы был замечательной проверкой возможностей для армянских самбистов. Многие до чемпионата поменяли свои весовые категории, поэтому и не смогли выступить по мере своих возможностей. Спортсмены продолжат тренироваться и готовиться к Чемпионату Мира в Минске, где мы, как минимум, надеемся завоевать 2 золотые медали”, – сказал он.
Федерация самбо Армении надеется, что в ближайшем будущем самбо станет олимпийским видом спорта. Этот вид спорта уже включен в программу Европейских олимпийских игр.