Մայիսի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 20 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 401,95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 401,26 դրամ:
Մայիսի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 401,07 դրամ`մայիսի 21-ի համեմատ ավելանալով 2,28 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511,93 դրամ` ավելանալով 2,48 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 00,09 կետով` կազմելով 12,87 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Май 2012 - 11:55 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 20 млн. драмов по среднему курсу 401,95 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 401,26 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 мая составил 401,07 драмов, увеличившись по сравнению с 21 мая на 2.28 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,93 драма, увеличившись на 2.48 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,09 п.п. – до 12,87 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.