Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է գերմանական Commerzbank-ի գործադիր խորհրդի անդամ, ֆինանսական կառույցների ղեկավար Քրիստոֆ Գաբրիել Մետցեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը, զրուցակիցները քննարկել են գերմանական բանկի գործունեությանը, հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցությանը և Եվրոպայում առկա տնտեսական վիճակին առնչվող հարցեր:
Գերմանական պատվիրակության խնդրանքով վարչապետ Սարգսյանն անդրադարձել է Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությանն ու զարգացման ուղղություններին, մասնավորապես, հանգամանալից կերպով ներկայացրել է արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությունը և նրանում ընդգրկված ճյուղերում նախատեսված ծրագրերը:
Քրիստոֆ Գաբրիել Մետցեն նշել է, որ Commerzbank-ն ունի այնպիսի հաճախորդ ընկերություններ, որոնք ակտիվ գործունեություն են ծավալում ռազմավարության մեջ ներառված բնագավառներում և հետաքրքրված կլինեն հնարավոր ներդրումներով:
Այս համատեքստում, զրուցակիցները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Գերմանիայում կազմակերպել բիզնես ֆորում, որը գերմանական ընկերություններին տեղեկատվություն կփոխանցի Հայաստանի տնտեսական ծրագրերի մասին:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял делегацию во главе с членом Совета немецкого Commerzbank Кристофом Габриелем Метце.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, стороны обсудили вопросы сотрудничества немецкого банка с армянскими партнерами, а также экономическую ситуацию в Европе.
По просьбе гостей премьер представил экономическую политику Армении и пути ее развития, в частности, стратегию индустриальной политики, ориентированной на экспорт.
Со своей стороны Кристоф Габриел Метце отметил, что многие клиенты-партнеры банка заинтересуются возможными инвестициями в рамках этой стратегии.
В данном контексте собеседники договорились провести в Германии бизнес-форум для информирования немецких компаний об экономических программах Армении.