Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է գերմանական Commerzbank-ի գործադիր խորհրդի անդամ, ֆինանսական կառույցների ղեկավար Քրիստոֆ Գաբրիել Մետցեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը, զրուցակիցները քննարկել են գերմանական բանկի գործունեությանը, հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցությանը և Եվրոպայում առկա տնտեսական վիճակին առնչվող հարցեր:
Գերմանական պատվիրակության խնդրանքով վարչապետ Սարգսյանն անդրադարձել է Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությանն ու զարգացման ուղղություններին, մասնավորապես, հանգամանալից կերպով ներկայացրել է արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությունը և նրանում ընդգրկված ճյուղերում նախատեսված ծրագրերը:
Քրիստոֆ Գաբրիել Մետցեն նշել է, որ Commerzbank-ն ունի այնպիսի հաճախորդ ընկերություններ, որոնք ակտիվ գործունեություն են ծավալում ռազմավարության մեջ ներառված բնագավառներում և հետաքրքրված կլինեն հնարավոր ներդրումներով:
Այս համատեքստում, զրուցակիցները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Գերմանիայում կազմակերպել բիզնես ֆորում, որը գերմանական ընկերություններին տեղեկատվություն կփոխանցի Հայաստանի տնտեսական ծրագրերի մասին:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan met with the delegation headed by German Commerzbank Council member Christof Gabriel Maetze.
According to government’s press service, issues related to the cooperation between the German bank and Armenian partners, as well as the economic situation in Europe were in focus of the meeting.
Prime Minister Sargsyan briefed the guests on the economic situation in Armenia and its development prospects, particularly export-oriented industrial strategy.
Christof Gabriel Maetze, in turn, noted that many clients-partners of the bank show interest in possible investments in the framework of the strategy.
In this context, the parties resolved to hold a business-forum in Germany to inform German companies about economic programs in Armenia.