24 Մայիս 2012 - 07:44 AMT
ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին Բուդապեշտում նիստ է անցկացրել ՈւԵՖԱ-ի 53 ազգային ասոցիացիաների ներկայացուցիչների հետ:
Պլատինիի նախագահությամբ նիստը տեղի է ունեցել ՖԻՖԱ-ի գալիք 62-րդ Կոնգրեսի շրջանակներում, որը մայիսի 24 և 25-ին տեղի կունենա Հունգարիայի մայրաքաղաքում:
Դրանից հետո Պլատինին և ՈւԵՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ջաննի Ինֆանտինոն այցելել են Կարիբյան ավազանի, Հյուսիսային և Կենտրոնական Ամերիկայի ֆուտբոլի Կոնֆեդերացիայի կոնգրես, որտեղ ընտրվել է կազմակերպության նոր նախագահը:
Կազմակերպության նոր նախագահ է դարձել Կայմանյան կղզիների ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահ Ջեֆֆրի Ուեբբը: Նա դարձել է 51-ամյա պատմություն ունեցող կոնֆեդերացիայի 4-րդ նախագահը:

Президент УЕФА Мишель Платини провел в Будапеште заседание с представителями 53 национальных ассоциаций европейского футбольного союза.
Встреча под председательством Платини состоялась в свете приближающегося 62-го Конгресса ФИФА, который пройдет 24 и 25 мая в столице Венгрии.
После этого Платини и генеральный секретарь УЕФА Джанни Инфантино посетили Конгресс Конфедерации футбола Северной и Центральной Америки и стран Карибского бассейна (КОНКАКАФ), где был избран новый президент организации.
Новым главой КОНКАКАФ, куда входят 40 национальных ассоциаций, стал президент Футбольной ассоциации Каймановых островов Джеффри Уэбб. Он стал четвертым президентом в 51-летней истории конфедерации.