ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը ս.թ. մայիսի 29-30-ը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշգաբադ` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին: Նիստի օրակարգում ընդգրկված են ԱՊՀ անդամ պետությունների տնտեսա¬կան համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ԱՊՀ կառույցների կատարելագործմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

25 Май 2012 - 08:30 AMT
Возглавляемая премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном делегация посетит 29-30 мая с рабочим визитом столицу Туркменистана Ашхабад для участия в очередном заседании Совета глав правительств стран СНГ.
Как отмечается в сообщении пресс-службы правительства, в состав армянской делегации входят глава аппарата правительства Давид Саркисян, министр энергетики и природных ресурсов Армен Мовсисян, заместитель министра иностранных дел Шаварш Кочарян, другие официальные лица.
В повестку заседания включены вопросы дальнейшего развития экономического сотрудничества между государствами Содружества и усовершенствования структур СНГ.