25 Մայիս 2012 - 08:35 AMT
«Տարեսկզբին երկու խաղ ունեցանք, որոնք նպատակ ունեին նոր խաղացողներ փորձարկելու: Այս երկու ընկերականները կրելու են տակտիկական բնույթ: Մտածել ենք փորձարկել երկու սխեմա»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Նրա խոսքով, Հունսատանի և Ղազախստանի ընկերական հանդիպումներից մեկի ժամանակ թիմը կխաղա անցած մրցաշրջանի մարտավարությամբ, իսկ մյուսի` մեկ հենակետային և երկու հարձակվողական կիսապաշտպանով:
Անդրադառնալով դարպասապահների խնդրին` Մինասյանն ասաց, որ ով գտնվի լավ մարզավիճակում, նա էլ կհրավիրվի հավաքկան. «Այս պահին Բերեզովսկին և Կասպարովն են լավ վիճակում, այդ իսկ պատճառով նրանք են մասնակցելու այս հավաքին»:
Մարզիչը նշեց նաև, որ հրավիրվածներից միայն Վարազդատ Հարոյանի մասնակցությունն է հարցականի տակ, քանի որ պաշտպանը ոտքի թեթև վնասվածք ունի: «Մնացածը, բացի Արաս Օզբիլիսից ու Էդգար Մանուչարյանից, որոնք վնասվածքներ ունեն, կլինեն այս ընկերական խաղերի ժամանակ: Մեր տեսադաշտում է նաև Նորայր Մամեդովը»,- ավելացրեց նա:
Հայաստանի հավաքականը մայիսի 30-ի առավոտյան կմեկնի Ավստրիա: Հունաստան-Հայաստան ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպումը կկայանա մայիսի 31-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 22:30-ին, Ավստրիայի Կուֆշտայն քաղաքի «Գրենցլանդշտադիոն» մարզադաշտում:

“В начале года мы провели две встречи, целью которых было испытание новых игроков. Предстоящие две товарищеские встречи будут носить тактический характер. Мы задумали испытать две схемы”, – сказал во время встречи с журналистами главный тренер Национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян.
По его словам, во время одной из товарищеских встреч между сборными Армении и Казахстана команда будет играть с использованием тактики прошлого сезона, а во время другой – Национальная сборная Армении по футболу выступит с одним опорным и двумя нападающими полузащитниками.
Говоря о проблеме вратаря, Минасян сказал, что в сборную пригласят того вратаря, который будет в наилучшей физической форме: “На данный момент в хорошей физической форме пребывают Березовский и Каспаров, поэтому они принимают участие в этом сборе”.
Тренер отметил, что из всех приглашенных только кандидатура Вараздата Арояна остается под вопросом, поскольку у защитника легкая травма ноги. “В поле нашего зрения находится и Норайр Мамедов”, – сказал он.
Сборная Армении по футболу 30 мая утром вылетит в Австрию. Товарищеская встреча между сборными Армении и Греции состоится 31 мая, в 22:30 часов по ереванскому времени на стадионе “Гренцландштадион” в австрийском Куфштайне.