Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը ոչ ոքի՝ 1:1 հաշվով է ավարտել Իտալիայում անցկացվող Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների էլիտ ռաունդի մրցաշարի իր երկրորդ հանդիպումը:
Բելգիայի մինչև 19 տարեկանների հետ խաղում հաշիվը բացել է վան դեր Բրյուգենը 36-րդ րոպեին: Հայաստանի ընտրանուն հաջողվել է անցկացնել պատասխան գնդակը միայն 88-րդ րոպեին: Աչքի է ընկել Հովհաննես Հովհաննիսյանը:
Զուգահեռաբար ընթացող Իսպանիա-Իտալիա հանդիպումն ավարտվել է իսպանացիների հաղթանակով 2:1 հաշվով: Մրցաշարի ավարտից մեկ տուր առաջ Իսպանիայի հավաքականը 6 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Վերջին հանդիպումը խմբում Հայաստանի ընտրանին կանցկացնի Իտալիայի իր հասակակիցների հետ մայիսի 28-ին: Իսպանիան կմրցի Բելգիայի հետ:

Сборная Армении по футболу до 19 лет со счетом 1:1 завершила свою встречу на элитном раунде Чемпионата Европы по футболу до 19 лет, который проходит в Италии.
На 36-ой минуте счет открыл игрок бельгийской команды Ван дер Брюген. Сборной Армении на 88-ой минуте удалось забить ответный мяч. На этот раз отличился Ованнес Ованнисян. Встреча Испания – Италия, проходившая параллельно, завершилась со счетом 2:1 в пользу испанцев.
Сборная Армении проведет свою последнюю встречу на турнире с командой Италии 28 мая. Испания выступит против Бельгии.