Թբիլիսիի թիվ 24 հանրային դպրոցը, Վրաստանի խորհրդարանի ազգային գրադարանը, Վրաստանի մանկավարժների և գիտնականների ազատ արհմիությունը Հայաստանի հանրային և մասնավոր դպրոցների աշակերտներին, մանկավարժներին, կրթական հիմնարկներին հրավիրում է մասնակցելու «Ընթերցում ենք Ռուսթավելիին» մրցույթին:
ՀՀ ԿԳՆ-ից հայտնում են, որ «Ընթերցում ենք Ռուսթավելիին» նախագիծն իրականացվում է 9-րդ անգամ և այս անգամ էլ կոչված է սովորող երիտասարդությանը ավելի լավ ծանոթացնելու առաջնային գրքին, զարգացնելու համաշխարհային մտածողություն և քաղաքացիական հավատամք, բացահայտելու ստեղծագործական կարողություն: Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև մայիսի 31-ը:

Государственная школа N 24 Тбилиси, Национальная библиотека парламента Грузии, Свободный профсоюз педагогов и ученых Грузии приглашает учеников государственных и частных школ Армении, педагогов, образовательные учреждения принять участие в конкурсе “Читая Руставели”.
В Министерстве образования и науки РА сообщают, что проект “Читая Руставели” реализуется уже в 9-ый раз, и на этот раз он призван познакомить молодежь с великим произведением, развить в ней гражданское мышление и представления, стремление к творчеству и т.д. Заявки на участие принимаются до 31 мая.