29 Մայիս 2012 - 12:41 AMT
ԵԱ-2012-ի եզրափակիչ խաղերի տոմսերը կվաճառվեն յուրաքանչյուր խաղից առաջ: Այդ մասին Կիևում մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտնել է «Եվրո-2012 Ուկրաինա» կազմկոմիտեի տնօրեն Մարկիան Լուբկիվսկին:
Ըստ նրա, վաճառքում կա մոտ 12 հազար տոմս, որոնք կարելի է ձեռք բերել ՈւԵՖԱ կայքում կամ մարզադաշտի տոմսարկղերում, ինչպես նաև «Ուկրսոցբանկի» բաժանմունքներից:
Կարելի է կես գնով ձեռք բերել նաև անցատոմսեր սահմանափակ տեսադաշտով` այդ տոմսերի քանակը 10 հազար է: «Դրանք երրորդ կարգի անցատոմսեր են»,-ասել է ՄՕԿ ղեկավարը: Նա հավելել է, որ ըստ ՈւԵՖԱ նորմերի թույլատրվում է, որ ֆուտբոլիստը տեսանելի լինի մինչև ծունկը:

Билеты на матчи финальной части чемпионата Европы по футболу 2012 года будут продаваться до начала каждого из матчей. Об этом во время пресс-конференции в Киеве сообщил директор Местного организационного комитета “Евро-2012 Украина” Маркиян Лубкивский.
По его словам, в продаже находится около 12 тысяч билетов, которые можно приобрести посредством официального билетного портала на сайте УЕФА или в кассах стадионов “Металлист” и “Донбасс Арена”, а также в отделениях “Укрсоцбанка”.
Также можно приобрести пропуска на поединки турнира с ограниченным обзором за половину стоимости. Таких билетов предусмотрено около 10 тысяч.
“Такие билеты есть на каждом стадионе, как в связи с особенностями арены, так и информационными бордами УЕФА. Это пропуска преимущественно третьей категории”, – пояснил глава МОК.