Իտալիայի վարչապետ Մարիո Մոնտին կողմ է հանդես եկել առաջիկա 2-3 տարիներին ֆուտբոլի Իտալիայի առաջնության դադարեցմանը` կապված երկրում նախապես պայմանավորված խաղերի շուրջ նոր սկանդալների բորբոքման հետ, հաղորդում է АР-ն:
Տեղի ոստիկանությունը գործի առնչությամբ ձերբակալել է 14 մարդու: Կասկածյալների թվում են ազգային հավաքականի երկու խաղացողներ` Դոմենիկո Կրիշիտոն և Լեոնարդո Բոնուչչին:
«Կարծում եմ` լավ կլիներ 2-3 տարով դադարեցնել Իտալիայի առաջնությունը: Սա ուղիղ ցուցում չէ վերևից, այլ մտածմունքի առարկա»,-ընդգծել է Մոնտին:

Премьер-министр Италии Марио Монти высказался за отмену ближайших двух-трех чемпионатов страны в связи с новым скандалом с организацией договорных матчей, сообщает АР.
Местная полиция провела рейд, в результате которого было арестовано 14 фигурантов нового дела. Под подозрение попали два игрока национальной команды: Доменико Кришито и Леонардо Бонуччи.
“Думаю, хорошей идеей было бы приостановить чемпионат Италии на два-три года, – подчеркнул Монти. – Это не прямое указание сверху, а пища для размышления”.