30 Մայիս 2012 - 08:04 AMT
Մայիսի 31-ին Ավստրիայի Կուֆշտայն քաղաքի «Գրենցլանդշտադիոն» մարզադաշտում Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ընկերական հանդիպում կանցկացնի Հունաստանի հետ: Հույները Ավստրիայում հավաք են անցկացնում` պատրաստվելով ԵՎՐՈ-2012-ին:
Հանդիպման գլխավոր մրցավարն է լինելու ավստրիացի Ալեքսանդր Հերկամը: Վերջերս նա դատել է նաև 19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության էլիտ-ռաունդի Իտալիա-Հայաստան հանդիպումը, որն ավարտվել է իտալացիների հաղթանակով 4:1 հաշվով:
Հունաստան-Հայաստան հանդիպումը սկսվելու է Երևանի ժամանակով ժամը 22:30-ին և ցուցադրվելու է Հանրային Հեռուստատեսությամբ:

31 мая в австрийском Куфштайне на стадионе “Гренцландштадион” сборная Армении по футболу встретится с командой Греции. Греки проводят в Австрии сбор, готовясь к ЕВРО-2012.
Главным судьей матча будет австриец Александр Херкам. Недавно он выступил судьей элитного раунда Чемпионата Европы по футболу до 19 лет, во время встречи сборных Италии и Армении, которая завершилась со счетом 4:1 в пользу Италии.
Матч между сборными Греции и Армении стартует в 22:30 по ереванскому времени, он будет транслироваться по Общественному телевидению Армении.