Մայիս 31-ին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի ճեմասրահում բացվելու է «Արվեստը կյանքի համար» ցուցահանդեսը: Ինչպես հայտնում է գրասենյակի մամլո ծառայությունը, ցուցահանդեսը նվիրվում է Հայ գրատպության 500-ամյակին և Երևանը 2012թ-ի գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակվելու կապակցությամբ:
Միջոցառման նպատակն է օգնել երիտասարդ նկարչուհի Նելլի Ադամյանին գումար հավաքել Ռուսաստանում բուժումը շարունակելու համար:
Նելլի Ադամյանի համակուրսեցիները և այլոք վաճառքի են հանել իրենց աշխատանքները, և ստացված հասույթը կփոխանցվի նկարչուհու բուժման հաշվին:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են` ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության հայաստանյան գրասենյակը և «Հայ երիտասարդ էրուդիտներ» ՀԿ-ն Ցուցահանդեսին աջակցելում է «Ծիր Կաթին» նախադպրոցական ուսումնական կենտրոնը:

31 мая в фойе Ереванского офиса ООН откроется благотворительная выставка “Искусство во имя жизни”. Как сообщают в пресс-службе офиса, выставка посвящается 500-летию армянского книгопечатания и провозглашению Еревана всемирной столицей книги.
Цель мероприятия – помочь молодой армянской художнице Нелли Адамян в сборе средств на продолжение курса лечения в России.
Однокурсники Нелли Адамян и другие художники решили продать свои картины и предоставить средства, полученные от продажи картин, на продолжение курса лечения в России.
Организаторы выставки – Ереванский офис ООН, ОО “Молодые армянские эрудиты”. Содействие оказывает дошкольный учебный центр “Млечный путь”.