Հայ շախմատիստուհիներ Էլինա Դանիելյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը մայիսի 31-հունիսի 5 Բաթումիում հանդես կգան արագ և բլից շախմատի Աշխարհի առաջնությունում:
Ինչպես հաղորդում է Վրաստանի շախմատի ֆեդերացիան, մրցաշարին, որը կանցկացվի «Շերատոն» հյուրանոցում, կմասնակցեն աշխարհի 50 երկրների 50 առաջատար շախմատիստուհիներ:
Համաշխարհային վարկանիշի առաջին տասնյակից Բաթումի կժամանեն Աննա Մուզիյչուկը (Սլովենիա), Գամպի Կոներուն (Հնդկաստան), Ժաո Քսյուն (Չինաստան), Նանա Ձագնիձեն (Վրաստան), Եկատերինա Լագնոն (Ուկրաինա), Տատյանա Կոսինցևան (Ռուսաստան) և Վալենտինա Գունինան (Ռուսաստան):

Армянские шахматисты Элина Даниелян и Лилит Мкртчян с 31 мая по 5 июня в Батуми выступят на чемпионате Мира по блиц и быстрым шахматам.
Как сообщает Федерация шахмат Грузии, в турнире, который пройдет в гостинице «Шератон» примут участие 50 ведущих шахматисток мира из 50 стран мира. 17 участниц соревнований имеют звание международных гроссмейстеров среди мужчин.
Из первой десятки мирового рейтинга в Батуми приедут Анна Музыйчук (Словения), Гампи Конеру (Индия), Жао Ксю (Китая), Нана Дзагнидзе (Грузия), Екатерина Лагно (Украина), Татьяна Косинцева (Россия) и Валентина Гунина (Россия).