Հայաստանի կառավարությունն այսօր` մայիսի 31-ի նիստում ՀՀ մշակույթի նախարարությանը հատկացրեց 50 մլն դրամ` «Երևանյան հեռանկարներ» 13-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը համաֆինանսավորելու նպատակով: փառատոնը կազմակերպում է «Հայ ժամանակակից երաժշտության կենտրոն» ՀԿ-ն:
Ինչպես կառավարական նիստի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ամենամյա փառատոնի ծրագրում ընդգրկվում են աշխարհի մեծանուն և առաջնակարգ երաժիշտներ և երաժշտախմբեր: 2012 թվականի ծրագրով ելույթներ կունենան աշխարհահռչակ երաժիշտներ Եվգենի Կիսինը, Մաքսիմ Վենգերովը, Քիմ Քաշքաշյանը, Լորին Մազելը, Ամստերդամի «Կոնցերտգեբաու» նվագախումբը:

Правительство Армении на заседании 31 мая выделило Министерству культуры с целью софинансирования 50 млн драмов на проведение 13-го международного фестиваля «Ереванские перспективы». Организатором фестиваля выступит «Армянский центр современной музыки».
Как сообщила в ходе правительственного заседания министр культуры Асмик Погосян, в международном конкурсе примут участие известные музыканты и музыкальные группы, среди которых Евгений Кисин, Максим Венгеров, Ким Кашкашян, а также Лорин Мазель и амстердамский оркестр Концертгебау.