EURO-2012-ի պաշտոնական ֆան-գոտին Կիևում կարող է 70 հազար երկրպագու և մշակութային-զվարճանքի միջոցառումներն այցելել ցանկացողների տեղավորել, հայտնել է Կիևի քաղաքային պետական վարչակազմի ղեկավարի տեղակալ Անատոլի Գոլուբչենկոն:
Կազմակերպիչներն ակնկալում են, որ ֆան-գոտին մեծ քանակությամբ մարդիկ կայցելեն, որոնց թվում կլինեն ոչ միայն Ուկրաինայի, այլև մի շարք այլ երկրների քաղաքացիներ: «Միայն Շվեդիայից 30 հազար քաղաքացի է ժամանելու»,- ասել է Գոլուբչենկոն: Դատելով տոմսերի վաճառքի վերաբերյալ տեղեկատվությունից` սպասվում է նաև, որ կժամանեն մոտ 10 հազար անգլիացի և մոտ 8 հազար գերմանացի երկրպագուներ: Ճշգրիտ թվերը, պաշտոնյայի խոսքով, հայտնի կլինեն ավելի ուշ:
Գոլուբչենկոն հաղորդել է, որ ֆան-գոտու այցելուների համար նախատեսված են բոլոր հարմարությունները: Այստեղ կարելի կլինի դիտել EURO-2012-ի բոլոր խաղերը, իսկ խաղերի միջև ընկած ժամանակամիջոցում ֆան-գոտու հյուրերի համար կկազմակերպվեն մշակութային-զվարճանքի միջոցառումներ: Բացի այդ, ֆան-գոտու տարածքում կաշխատեն առևտրի կետեր, որտեղ երկրպագուները կկարողանան սնվել, հաղորդում է rsport.ru-ն:

31 Май 2012 - 13:41 AMT
Официальная фан-зона EURO- 2012 в Киеве способна вместить 70 тысяч болельщиков и желающих посетить культурно-развлекательные мероприятия, заявил заместитель главы Киевской городской государственной администрации Анатолий Голубченко.
Организаторы ожидают, что фан-зону посетит значительное количество людей, среди которых будут не только граждане Украины, но множество иностранных болельщиков.
"Только шведов приедет 30 тысяч человек", – сказал Голубченко. Судя по информации о продаже билетов, ожидается также прибытие в Украину около 10 тысяч английских болельщиков и около 8 тысяч любителей футбола из Германии. Точные цифры, по словам чиновника, будут известны несколько позже.
Голубченко сообщил, что для посетителей фан-зоны предусмотрены все удобства. Здесь можно будет посмотреть все матчи EURO-2012, а между матчами для гостей фан-зоны будут устраиваться культурно-развлекательные мероприятия.
Кроме того, на территории фан-зоны будут работать торговые точки, где болельщики смогут подкрепиться, передает rsport.ru.