Հունիսի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,7 մլն դրամի առք և վաճառք` 407,45 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407,50 դրամ:
Հունիսի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,36 դրամ`մայիսի 31-ի համեմատ ավելանալով 0,62 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 500,72 դրամ` նվազելով 3,29 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,35 կետով` կազմելով 11,96 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

1 Июнь 2012 - 12:41 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,7 млн. драмов по среднему курсу 407,45 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 407,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 июня составил 406,36 драмов, увеличившись по сравнению с 31 мая на 0.62 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 500,72 драма, сократившись на 3.29 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,35 п.п. – до 11,96 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.