Հուլիսի 20-ից օգոստոսի 1-ը Ուկրաինայում Հայաստանը կմասնակցի «Լավագույնս փոխենք աշխարհը» խորագրով 11-րդ միջազգային մանկական փառատոնին, որը կանցկացվի «Արտեկ» միջազգային մանկական կենտրոնում:
Միջազգային մանկական փառատոնին Հայաստանը կներկայանա «Երաժշտարվեստ» (էստրադային երգարվեստ), «Պարարվեստ», «Լրագրություն» և «Առաջնորդ անվանակարգերում` 10 մասնակիցներով: Այս տարի «Արտեկ» կմեկնի նաև Հայ գրատպության 500-ամյակի հոբելյանական ծրագրերի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի կողմից հայտարարված «Գիրքը, որը փոխեց իմ կյանքը» թեմայով շարադրությունների մրցույթում հաղթող ճանաչված Սարիբեկյան Դավիթը (Յ. Լեփսիուսի անվան թիվ 88 դպրոցի 8-րդ դասարանի աշակերտ):

2 Июнь 2012 - 13:52 AMT
С 20 июля по 1 августа Армения примет участие в 11-ом международном детском фестивале “Изменим мир к лучшему”, который состоится в Украине, в международном детском центре “Артек”.
Армения не фестивале будет представлена 10 участниками в номинациях “музыка”, “хореография”, “журналистика” и “лидер”.
На конкурс поедет и победитель объявленного в честь 500-летия армянского книгопечатания и провозглашения Еревана всемирной столицей книги конкурса сочинений на тему “Книга, изменившая мою жизнь” Давид Сарибекян (ученик 8 класса 88-ой ереванской школы им. И.Лепсиуса).