Հունիսի 2-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը անցկացրել է «բաց» մարզում ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Ավստրիայից վերադառնալուց հետո թիմը շարունակում է ուսումնամարզական հավաքը` նախապատրաստվելով հունիսի 5-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք Հայաստան – Ղազախստան ընկերական հանդիպմանը:
Այսօրվա մարզմանը բացակայում էր Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահ ՌոմանԲերեզովսկին: Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը, Ռոմանը ոտքի հետ կապված խնդիր ուներ, սակայն արդեն վիրահատվել է և մոտ 10 օրից լիովին կապաքինվի:

3 Июнь 2012 - 12:42 AMT
2 июня Национальная сборная Армении провела «открытую» тренировку в Футбольной академии. После возвращения из Австрии команда продолжает тренировочный сбор, и готовится к дружеской встречи Армения-Казахстан, которая пройдет 5 июня на «Республиканском» стадионе им. Вазгена Саргсяна.
На сегодняшней тренировке отсутствовал вратарь нацсборной Армении Роман Березовский из-за проблем с ногой. Как сообщает пресс-служба Футбольной федерации Армении, он уже прооперирован и через 10 дней полностью восстановится.