ՀՀԿ-ական պատգամավոր, տեխնոլոգիաների, առևտրի, բնապահպանության և տնտեսության հարցերով խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը մեկնաբանել է դոլարի համեմատ դրամի արժեզրկումը, ինչը տեղի է ունենում վերջին օրերի ընթացքում: Ըստ նրա, դա «տրամաբանության շրջանակներում է» և, նախ և առաջ, պայմանավորված է ամերիկյան տնտեսության զարգացմամբ: Մինասյանը նաև ընդգծել է, որ որ այժմ դոլարի համեմատ արժեզրկվում է ինչպես դրամը, այնպես էլ եվրոն և ԱՊՀ մի շարք երկրների արժույթներ:
Վերջին օրերին դիտվում է դոլրաի նկատմամբ դրամի կտրուկ արժեզրկում: Այսօրվա դրությամբ 1 դոլարի արժեքը կազմում է 406.36 դրամ:

Председатель парламентской комиссии по вопросам экономики, охраны природы, торговли и технологий, депутат от РПА Гагик Минасян прокомментировал падение курса драма по отношению к доллару, происходящее в течение последних дней. По его словам это “в рамках логики” и, в первую очередь, обусловлено развитием американской экономики и связанного с ним доллара. Минасян также отметил, что сейчас наблюдается падение по отношению к доллару не только курса драма, но и евро и валют ряда стран СНГ.
В последние дни отмечается резкое снижение курса драма к курсу доллара. На сегодняшний день стоимость 1 доллара составляет 406.36 драм