Հունիսի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,2 մլն դրամի առք և վաճառք` 408,73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,05 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,09 դրամ`հունիսի 1-ի համեմատ ավելանալով 0,73 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 506,05 դրամ` ավելանալով 5,33 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,06 կետով` կազմելով 12,02 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

4 Июнь 2012 - 12:49 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,2 млн. драмов по среднему курсу 408,73 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 409,05 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 июня составил 407,09 драмов, увеличившись по сравнению с 1 июня на 0.73 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 506,05 драма, увеличившись на 5.33 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06 п.п. – до 12,02 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.