Հունիսի 6-9-ը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում տեղի է ունենալու KAVKAZ JAZZ FESTIVAL-ը, որին մասնակցելու է նաև Հայաստանը: Ինչպես հայտնում է փառատոնի պաշտոնական կայքը, Հայաստանը, փառատոնին, ներկայանալու է «Շարաք» ջազ-ռոք կվինտետով:
Բացի Անդրկովկասի երկրներից, փառատոնը կհյուրընկալի նաև Helmut Kaplan Trio-ն Ավստրիայից: Փառատոնը բացվելու է Գյոթեյի ինստիտուտում` «Գերմանական ջազ» լուսանկարչական ցուցահանդեսով:
«Շարաք» կվինտետը կազմավորվել է այս տարի, և պաշտոնապես ներկայացվել փետրվարի 19-ին: Հնգյակի կազմում են սաքսաֆոնահար Արմեն Հյուսնունցը, ստեղնահար Կարեն Մամիկոնյանը, կիթառահար Գագիկ Խուդավիրդին, հարվածահար Հակոբ Օրդակյանը, և բաս կիթառահար Էդգար Սահակյանը:
Խումբը կատարում է ջազի դասականների ստեղծագործություններ, ինչպես նաև խմբի ղեկավարի` Հյուսնունցի` ազգային երանգներով համեմված ստեղծագործությունները:

С 6 по 9 июня в столице Грузии Тбилиси состоится ”KAVKAZ JAZZ FESTIVAL”, в котором Армения примет участие. Как сообщает официальный сайт фестиваля, Армению на мероприятии представит джаз-рок квинтет “Шарак”.
Помимо представителей стран Закавказья гостем фестиваля будет “Helmut Kaplan Trio” из Австрии. Фестиваль откроется в Институте Гете фотовыставкой “Немецкий джаз”.
Квинтет “Шарак” основан в этом году, он был официально представлен 19 февраля. В составе группы играют саксофонист Армен Уснунц, клавишник Карен Мамиконян, гитарист Гагик Худавирдин, ударник Акоп Ордакян и бас-гитарист Эдгар Саакян.
Квинтет исполняет произведения классиков джаза, а также произведения, написанные руководителем группы Уснунцем, дополненные народным колоритом.