Վրաստանի երկաթուղու նախաձեռնությամբ հունիսի 2-ին Երևանում կայացավ Վրացական և Հարավկովկասյան երկաթուղու ներկայացուցիչների հանդիպումը: «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Մարատ Խակովն ընդունեց վրացական պատվիրակությանը` ՎԵ գլխավոր տնօրեն Իրակլի Էզուգբայայի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին կոնտեյներային և կոնտեյներային-սառնարանյին բեռնափոխադրումների հետ կապված հարցեր: Վրացական կողմը պատրաստակամություն հայտնեց պահպանել ներկայիս կոնտեյներային և կոնտեյներային-սառնարանային բեռնափոխադրումների ծավալները, ինչպես նաև մեծացնել դրանք:
Հանդիպումը շարունակվեց ՀԿԵ գործընկերներ «Մետեքսիմ», «Տրանսալիանս», «Ապավեն» ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ոչ ֆորմալ մթնոլորտում:

По инициативе Грузинской железной дороги 2 июня в Ереване состоялась встреча представителей ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» и ООО «Грузинская железная дорога». Грузинскую делегацию во главе с генеральным директором ГЖД Ираклием Эзугбая принял исполняющий обязанности генерального директора ЮКЖД Марат Хаков.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с контейнерными и контейнерно-рефрижераторными грузовыми перевозками. Представители грузинской стороны выразили готовность к развитию сотрудничества и наращиванию объемов грузовых перевозок данной категории.
Впоследствии встреча продолжилась расширенном составе с участием представителей компаний-партнеров ЮКЖД «Метексим», «Трансальянс» и «Апавен». Стороны договорились о проведении ответной встречи в Грузии.