Վրաստանի երկաթուղու նախաձեռնությամբ հունիսի 2-ին Երևանում կայացավ Վրացական և Հարավկովկասյան երկաթուղու ներկայացուցիչների հանդիպումը: «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Մարատ Խակովն ընդունեց վրացական պատվիրակությանը` ՎԵ գլխավոր տնօրեն Իրակլի Էզուգբայայի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին կոնտեյներային և կոնտեյներային-սառնարանյին բեռնափոխադրումների հետ կապված հարցեր: Վրացական կողմը պատրաստակամություն հայտնեց պահպանել ներկայիս կոնտեյներային և կոնտեյներային-սառնարանային բեռնափոխադրումների ծավալները, ինչպես նաև մեծացնել դրանք:
Հանդիպումը շարունակվեց ՀԿԵ գործընկերներ «Մետեքսիմ», «Տրանսալիանս», «Ապավեն» ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ոչ ֆորմալ մթնոլորտում:

At the initiative of Georgian railway, Yerevan hosted a meeting of representatives of South Caucasus Railway (SCR) CJSC and Georgian Railway on June 2. First deputy CEO Marat Khakov received the Georgian delegation headed by the CEO of Georgian Railway Irakli Ezugbaya.
Issues related to container and container-refrigerator freight was in focus of the discussion. The Georgian representatives expressed willingness to develop cooperation, as well as to increase the volumes of container and container- refrigerator freight.
The meeting continued with the representatives of partner companies of SCR Metexim, Transalians, Apaven in a informal setting. The parties agreed to hold a second meeting in Georgia.