5 Հունիս 2012 - 11:30 AMT
Ռուսաստանում Լեհաստանի դեսպան Վոյցեխ Զայոնչկովսկին Եվրոպայի առաջնության մեկնարկին նվիրված մամլո ասուլիսում պատմել է մրցաշարին երկրի բարձր պատրաստականության մասին:
«Մեր երկիրն ամեն ինչ հնարավորինս լավ է արել: Բոլոր աշխատանքները կատարվել են: Վերջին տվյալների համաձայն` EURO-2012-ի նախապատրաստման վրա ծախսվել է մոտ 23 միլիարդ եվրո, որից 18-ը հիմնական ծախսեր են, իսկ մոտ 5-ը` լրացուցիչ»,- ասել է Զայոնչկովսկին, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Եվրոպայի առաջնությունը Լեհաստանում և Ուկրաինայում մեկնարկում է հունիսի 8-ին: Բացման խաղում կմրցեն Լեհաստանի և Հունաստանի հավաքականները: Առաջնությունը կավարտվի հուլիսի 1-ին:

5 Июнь 2012 - 11:08 AMT
Посол Польши в России Войцех Зайончковски на пресс-конференции, посвященной началу чемпионата Европы, рассказал о высокой готовности страны к турниру.
“Наша страна сделала все настолько хорошо, насколько это было возможно. Все работы выполнены. По последним данным, на подготовку к EURO-2012 было потрачено около 23 миллиардов евро, 18 из которых – основные затраты, и в районе 5 – дополнительные”,- слова Зайончковски передает sport-express.ru.
Чемпионат Европы в Польше и Украине стартует 8 июня. В матче открытия сыграют сборные Польши и Греции. Турнир завершится 1 июля.