Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը չորեքշաբթի երեկոյան կժամանի Գդանսկ լեհական քաղաք, որպեսզի օժանդակի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներին:
«Կանցլերը Գդանսկում կայցելի Գերմանիայի ազգային ընտրանուն, դա օժանդակության ժեստ է, որովհետև սկիզբը թիմի համար խոստանում է բարդ լինել»,- ասել է Գերմանիայի կառավարության ներկայացուցիչ Շտեֆֆեն Զայբերտը:
Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը տեղի կունենա հունիսի 8-ից հուլիսի 1-ը Լեհաստանում և Ուկրաինայում: Կառավարության ներկայացուցչի խոսքով` Մերկելը դեռևս չի որոշել` արդյոք Եվրոպայի առաջնության ժամանակ կմեկնի Ուկրաինա, թե ոչ` նշելով, որ Գերմանիայի կառավարությունն ուշադրությամբ հետևում է նախկին վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոյի հետ կապված իրադրության զարգացմանը, հաղորդում է rsport.am-ը:

6 Июнь 2012 - 12:46 AMT
Канцлер Германии Ангела Меркель в среду вечером приедет в польский город Гданьск, чтобы поддержать футболистов национальной сборной.
"Канцлер посетит в Гданьске немецкую национальную сборную, это жест поддержки, потому что начало для команды обещает быть сложным", – сказал представитель немецкого правительства Штеффен Зайберт.
Чемпионат Европы по футболу пройдет с 8 июня по 1 июля в Польше и на Украине.
По словам представителя правительства, Меркель еще не приняла решение поедет ли на Украину, отметив, что правительство Германии внимательно наблюдает за развитием ситуации с экс-премьером Украины Юлией Тимошенко, передает rsport.am.