Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սերգո Կարապետյանը խորհրդակցության էր հրավիրել կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի 3 տասնյակից ավելի ձեռնարկությունների ղեկավարների` քննարկելու ոլորտում առկա իրողություններն ու զարգացումները, վերջին շրջանում կաթի գնի անկման հետ կապված դժգոհությունների ու ահազանգերի հիմքերը և, ըստ ամենայնի, հասնելու փոխձեռնտու պայմանավորվածությունների մթնոլորտի ձևավորմանը կաթ արտադրողների և վերամշակողների միջև:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարության մամլո ծառայությունը, նախարարը նշել է. «Վերջին շրջանում ոլորտը զգալի առաջընթաց է ապրել: Բավական է ասել, որ հունվարի 1-ի դրությամբ շուրջ 28 հազարով ավելացել է խոշորի և ավելի քան 57 հազարով` մանր եղջերավորների գլխաքանակը»:
Խորհրդակցության մասնակիցները համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել, որով առաջիկա 4-5 տարիների համար ոլորտում նախատեսվում են աջակցության բազմաթիվ և մեծ ծրագրեր:

Acting Agriculture Minister of Armenia Sergo Karapetyan met with representatives from dairy product companies.
Over 30 companies attended the meeting to discuss the existing problems in the field; patricianly ways to build cooperation between milk producers and companies specialized in milk processing.
“Significant progress has been recorded recently. As of January 1, the number of cattle and small cattle increased by 28 thous. and 57 thous. respectively,” Minister Karapetyan said.
Memorandum on cooperation was signed between the meeting participants, stipulating implementation of numerous programs in the coming 4-5 years.