Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սերգո Կարապետյանը խորհրդակցության էր հրավիրել կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի 3 տասնյակից ավելի ձեռնարկությունների ղեկավարների` քննարկելու ոլորտում առկա իրողություններն ու զարգացումները, վերջին շրջանում կաթի գնի անկման հետ կապված դժգոհությունների ու ահազանգերի հիմքերը և, ըստ ամենայնի, հասնելու փոխձեռնտու պայմանավորվածությունների մթնոլորտի ձևավորմանը կաթ արտադրողների և վերամշակողների միջև:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարության մամլո ծառայությունը, նախարարը նշել է. «Վերջին շրջանում ոլորտը զգալի առաջընթաց է ապրել: Բավական է ասել, որ հունվարի 1-ի դրությամբ շուրջ 28 հազարով ավելացել է խոշորի և ավելի քան 57 հազարով` մանր եղջերավորների գլխաքանակը»:
Խորհրդակցության մասնակիցները համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել, որով առաջիկա 4-5 տարիների համար ոլորտում նախատեսվում են աջակցության բազմաթիվ և մեծ ծրագրեր:

У временно исполняющего обязанности министра сельского хозяйства Армении Серго Карапетяна прошло совещание с представителей производства молочной продукции.
Как сообщает пресс-служба Министерства сельского хозяйства Армении, более 30 компаний собрались, чтобы обсудить существующие в сфере проблемы, в частности, пути формирования атмосферы сотрудничества между производителями молока и компаниями, занятыми его переработкой.
«В последнее время сфера переживает значительный подъем, достаточно отметить, что по состоянию на 1 января на 28 тыс увеличилась численность крупного рогатого скота и на 57 тыс – мелкого», – отметил министр.
Участники совещания подписали меморандум о сотрудничестве, в рамках которого в течение ближайших 4-5 лет в сфере планируется реализовать многочисленные программы по оказанию поддержки ее развитию.