«Ռուսաստան-2018» կազմկոմիտեի պատվիրակությունը` ՖԻՖԱ-ի փորձագետների մասնակցությամբ, 2018թ աշխարհի առաջնության թեկնածու քաղաքների տեսչական այցը կավարտեն Կազանում, Նիժնի Նովգորոդում, Սարանսկում, Սամարայում և Վոլգոգրադում:
Հանձնաժողովը կայցելի օբյեկտներ, որոնք շահագործվելու են աշխարհի առաջնության անցկացման ժամանակ`օդնավակայաններ, մարզադաշտերի կառուցման, երկրպագուների համար փառատոնների կազմակերպման վայրեր:
Որպեսզի ընտրության ընտացքը առավել օբյեկտիվ լինի, կազմկոմիտեն մշակել է թեկնածու-քաղաքների պատրաստությունը գնահատող համակարգ, որը ներառում է 5 հիմնական չափանիշներ:
Ավելի վաղ ՖԻՖԱ-ն այցելել էր Կրասնոդար, Դոնի Ռոստով, Սանկտ Պետերբուրգ, Կալինինգրադ, Եկատերինբուրգ, Յարոսլավլ, Մոսկվա, Սոչի: 2018թ աշխարհի առաջնության խաղերն ընդունող քաղաքների ցուցակը կհայտարարվի 2012թ սեպտեմբերի վերջը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:

7 Июнь 2012 - 06:37 AMT
Делегация Оргкомитета "Россия-2018" при участии экспертов ФИФА завершит инспекционный тур в города-кандидаты на право проведения чемпионата мира по футболу 2018 года визитами в Казань, Нижний Новгород, Саранск , Самару и Волгоград.
Комиссия посетит объекты, задействованные в проведении чемпионата мира: аэропорты, места строительства стадионов и проведения фестиваля болельщиков. Также делегация встретится с руководством региональных оргкомитетов.
Чтобы процедура выбора была наиболее объективной, оргкомитет разработал систему оценки готовности городов-кандидатов, включающую в себя пять основных критериев. Это текущая обеспеченность городов инфраструктурой, уровень социально-экономического развития, инвестиционная программа подготовки к турниру, концепция проведения турнира в городе, а также эффективное использование наследия турнира.
Ранее комиссия ФИФА посетила Краснодар, Ростов-на-Дону, Санкт-Петербург, Калининград, Екатеринбург, Ярославль, Москву и Сочи. Итоговый список городов, которые примут матчи ЧМ-2018, будет объявлен в конце сентября 2012 года, передает sport-express.ru.