Հունիսի 24–ին Երևանում ՄՕԿ-ի հովանու ներքո Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախաձեռնությամբ կանցկացվի միջազգային Օլիմպիական օրվան և Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին նվիրված վազքարշավ:
Միջոցառմանը կարող են մասնակցել 13-ից բարձր տարիքի վազքասերները: Երթուղին լինելու է Հանրապետության հրապարակ – Ամիրյան փողոց -Մաշտոցի պողոտա – ստորգետնյա անցում – «Հաղթանակի» կամուրջ- «Հրազդան» մարզադաշտի հարավային հրապարակ:
Վազքը մեկնարկելու է Հանրապետության հրապարակից Երևանի ժամանակով ժամը 10:00 –ին, հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:

24 июня в Ереване под патронажем МОК и по инициативе Национального Олимпийского комитета Армении будет организован пробег, посвященный Международному Олимпийскому дню и Олимпийским играм в Лондоне.
В мероприятии могут принять участие все любители бега старше 13 лет. Пробег будет совершаться по следующему маршруту: Площадь республики – ул. Амиряна – проспект Маштоца – подземный переход – мост “Победа” – южная площадка стадиона “Раздан”.
Пробег стартует с Площади республики в 10:00 часов по ереванскому времени, сообщает официальный сайт НОКА.