Հունիսի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,4 մլն դրամի առք և վաճառք` 412,95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 412,5 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 413,24 դրամ`հունիսի 6-ի համեմատ նվազելով 0,02 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520,15 դրամ` ավելանալով 3,95 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,10 կետով` կազմելով 12,80 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

7 Июнь 2012 - 12:26 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,4 млн. драмов по среднему курсу 412,95 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 412,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 июня составил 413,24 драмов, сократившись по сравнению с 6 июня на 0.02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,15 драма, увеличившись на 3.95 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,10 п.п. – до 12,80 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.