Հունիսի 10-ին Դոնի Ռոստովի կինոակումբում ցուցադրվելու է Դավիթ Բաբախանյանի «Փեսացուն կրկեսից» ֆիլմը, հայտնում է Նոր Նախիջևանի հայերի պաշտոնական կայքը:
«Փեսացուն կրկեսից» ֆիլմի պրեմիերան կայացել է հոկտեմբերի 25-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում Երևանում: Ֆիլմի համար ծախսվել է շուրջ 300.000 ԱՄՆ դոլար և նկարահանվել է 7 ամիսների ընթացքում: Դերերում հանդես են գալիս Հովհաննես Ազոյանը, Սերժ Ավետիքյանը, Ռոզի Ավետիսովան, Վիվիեն Բաստաջյանը, Սամվել Սարգսյանը, Սոս Ջանիբեկյանը, Ֆելիքս Խաչատրյանը, A.Chilla-ն և Նարեկ Դուրյանը:
Մասնագիտությամբ անասնաբույժ գլխավոր հերոսը (Հովհաննես Ազոյանը) սիրահարված է դեսպանի (Սերժ Ավետիքյան) աղջկան: Հերոսը ժամանում է ամառանոց` ծանոթանալու աղջկա ծնողների հետ` իր հետ բերելով իր սիրելի կապիկ Միկկիին, որին նա փորձում է թաքցնել դեսպանից և դեսպանի կնոջից:
Իրադարձությունները դուրս են գալիս վերահսկողությունից. ամառանոցում սկսվում է զարգանալ զվարճալի պատմություն դեսպանի, հատուկ ծառայությունների, գլխավոր հերոսի և կապիկ Միկկիի մասնակցությամբ: Այդ զվարճալի և խճճված, արկածներով լի պատմությունը կարծես թե վատ է ավարտվում բոլորի համար, սակայն կա մի հանգամանք, որը օգնում է հերոսներին խուսափել անհաջողություններից և վերգտնել կորցրած սերն ու երջանկությունը:

8 Июнь 2012 - 08:19 AMT
10 июня в Ростове-на-Дону будет показана комедия Давида Бабаханяна “Жених из Цирка”, сообщает официальный сайт армян Нового Нахиджевана.
Премьера армянской кинокомедии “Жених из Цирка” состоялась 25 октября в ереванском кинотеатре “Москва”. На съемки фильма было истрачено около 300 000 долларов, фильм снимался в течение 7 месяцев. В фильме “Жених из Цирка” заняты популярные и любимые зрителем актеры – Ованнес Азоян, Серж Аведикян, Рози Аветисова, Вивьен Бастаджян, Самвел Саргсян, A.Chilla, Нарек Дурян, Сос Джанибекян и другие.
Главный герой фильма Нарек (Ованнес Азоян) влюблен в дочь посла. Он приезжает в летний дом, где намечается его знакомство с родителями невесты. По профессии Нарек ветеринар и обстоятельства складываются так, что приезжает он не один, а с любимой обезьянкой Микки, которую не с кем было оставить. Герой понимает, что наличие обезьянки не лучшее решение для первого визита к родителям невесты, и делает все возможное, чтобы спрятать Микки. Но ситуация выходит из под контроля… В летнем доме посла закручивается смешная, полная неожиданностей и курьезов история…Кажется, все настолько закрутилось и перепуталось, что эта история просто не может закончиться хорошо, но есть одно обстоятельство, которое позволит героям избежать досадных недоразумений и вернуть, казалось бы, утраченные любовь и счастье.