8 Հունիս 2012 - 10:02 AMT
Լեհ-ուկրաինական սահմանին երկրպագուներով մեքենաների բազմակիլոմետրանոց հերթեր են գոյացել: Վարորդներն ավտոմեքենաները զարդարել են իրենց երկրների դրոշներով և Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խորհրդանիշներով, որպեսզի առանձնանան հերթերում:
«Դրանցով կարելի է որոշել, որ Ուկրաինա են ժամանում երկրպագուներ գրեթե ողջ Եվրոպայից»,- հաղորդել է Լվովի տարածաշրջանային մաքսատան վարչության պետ Սերգեյ Պոպազոգլոն:
Մաքսայինի խոսքով` հունիսի 5-ից Ուկրաինան և Լեհաստանը EURO-2012-ի ընթացքում համատեղ վերահսկողություն են սահմանել յոթ միջազգային ավտոմոբիլային անցակետերում և առանձին գծեր առանձնացրել երկրպագուների ավտոմեքենաների համար, ինչի շնորհիվ սահմանին փաստաթղթերի ստուգման ժամանակը կրճատվել է 2,5 անգամ:
Յուրաքանչյուր ավտոմեքենա կանգնում է ոչ ավել, քան մեկ րոպե: Փաստաթղթերը ստուգվում են մեկ անգամ լեհական կողմում: Սակայն երկրպագուները շարունակում են ժամանել` գոյացնելով կիլոմետրեր ձգվող հերթեր:

На польско-украинской границе образовались многокилометровые очереди машин с болельщиками. Водители украсили автомобили флагами своих стран и символикой чемпионата Европы по футболу, чтобы выделиться в очередях.
"По ним можно определить, что на Украину сейчас едут фаны практически из всей Европы", – сообщил начальник управления Львовской региональной таможни Сергей Попазогло.
По словам таможенника, с 5 июня Украина и Польша на время проведения турнира ввели совместный контроль на семи автомобильных международных пунктах пропуска и выделили отдельные полосы для автомобилей болельщиков, благодаря чему время проверки документов на границе сократилось в 2,5 раза.
Каждая машина стоит не более одной минуты. Документы проверяются один раз на польской стороне. Однако болельщики все прибывают, растягиваясь в очереди на километры