Հունիսի 4-8-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 72,870,201 ԱՄՆ դոլար 409.00 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 102,261,828 ԱՄՆ դոլար 411.43 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 33,795,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 413.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
Մայիսի 28-ից հունիսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 57.6 մլնԱՄՆ դոլար:

С 4 по 8 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 72,870,201 долларов США по 409.00 драма/1 доллар США и продано 102,261,828 долларов США по 411.43 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 33,795,000 долларов США по 413.85 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке не было реализовано сделок по купле-продаже валюты.
С 28 мая по 3 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29,6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 57,6 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.