ԲարՔեմփ Երևան 2012-ն արդեն մեկնարկել է: Ամերիկյան համալսարանում այսօր առավոտյան ազատ գրանցումներից և բացման արարողությունից հետո արդեն մասնակիցները սկսել են ներկայացնել իրենց շնորհանդեսները:
Միջազգային հեռարձակման մարքեթինգի խորհրդական և թրեյներ Վիլերս-Սթյուարտը ներկայացնում է սոցիալական ցանցերում բովանդակություն տարածելու յուրօրինակ մեթոդները միջազգային օրինակներով:
Այսօր ներկայացումներ կունենան նաև ԲարՔեմփ 2012-ի հատուկ հյուրեր՝ «ՌԻԱ Նովոստիի» ինտերնետ նախագծերի առաջխաղացման ղեկավար Լանա Պինյաևան, Ռուսաստանի հյուսիս-արևմտյան տարածաշրջանում սոցիալապես խոցելի խավերին աջակցելու ուղղությամբ աշխատող Դարյա Ալեքսեևան և այլք:
Այս տարի ԲարՔեմփին մասնակցում է ավելի քան 1000 մասնակից, այն կանցկացվի այսօր և վաղը ամերիկյան համլսարանում:
ԲարՔեմփ Երևան 2012-ի հովանավորներն ու աջակիցներն են Լրատվության այլընտրանքային ռեսուրսների ծրագիրը և «Ինտերնյուս» Հայաստանը ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության աջակցությամբ, AtTask, BetConstruct, Be2 ընկերությունները, ռուսաստանյան RIA Novosti գործակալությունը: Միջոցառման գլխավոր գործընկերն է Օրանժ Արմենիան:
BarCamp-ը միջոցառումներ կազմակերպելու նոր ձևաչափ է, որն առաջին անգամ կիրառվել է 2005թ-ին ԱՄՆ-ում՝ Silicon Valley-ում, և հետո ստացել լայն տարածում ողջ աշխարհում։ BarCamp են կոչվում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Ինտերնետի և նոր մեդիաների թեմաներով չկոնֆերանսները։

В Ереване стартовал “BarCamp Ереван 2012”. В Американском университете 9 июня утром после свободных регистраций и церемонии открытия участники сразу же начали представлять свои презентации.
9 июня с презентациями выступят особые гости “BarCamp Ереван 2012”: начальник отдела продвижения Интернет-проектов, замдиректора Дирекции продвижения и соцесетей “РИА-Новости” Лана Пиняева, главный редактор онлайн-ресурса “Московские Новости” Александр Богомолов, Дарья Алексеева, работающая с благотворительными организациями, специализированными на поддержке социально незащищенных групп населения в Москве и Северо-западном регионе и др.
Представители команды организаторов отметили, что уже зарегистрировалась 1000 участников, и они надеются, что их число достигнет 1300.
“BarCamp Ереван 2012” стартует 9 июня и продлится до 10. Он проводится в Армении с 2009 года. В ходе мероприятия обсуждаются разные вопросы, относящиеся к сфере ИТ. Спонсорами “BarCamp 2012” являются агентство “РИА-Новости”, а также проект “Альтернативные ресурсы в медиа” в Армении и “Интерньюс-Армения” при поддержке USAID, компании “AtTask”, “BetConstruct”, “Be2”. Главным партнером мероприятия является компания “Orange Armenia”.