11 Հունիս 2012 - 07:32 AMT
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Նազարյանը նշեց, որ թիմի նախապատրաստական աշխատանքը նորմալ է ընթանում, և այս պահի դրությամբ որևէ խնդիր չկա:
“Վաղն առավոտյան վերջնական կորոշենք այն կազմը, որը կխաղա Անդորրայի դեմ: Բարձր կենրոտացվածությունը, արագությունը կօգնեն մեզ այս խաղում հաջողության հասնել: Մեր միակ նպատակը հաղթելն է, բայց միևնույն ժամանակ կարևոր է նաև գեղեցիկ խաղ ցույց տալը”,- ասաց Նազարյանը:
Անդորրայի դեմ առաջին խաղում հյուրընկալվելիս Հայաստանի հավաքականը նվազագույն` 1:0 հաշվով առավելության է հասել անդորրացիների նկատմամբ:
Գլխավոր մարզիչը նշեց, որ այդ խաղն ամենադժգույնն էր, ու հաղթանակն իրենց դժվար է տրվել. “Ես տղաներին ասել եմ, որ վաղը դժվար խաղ է սպասվում, քանի որ բարդ է ամբողջովին պաշտպանվող թիմի դեմ խաղալը: Բայց կրկնեմ, որ վաղվա նպատակը միայն հաղթելն է”: Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների ընտրանին 2013թ. Եվրոպայի 2013թ. առաջնության խմբային փուլում հունիսի 12-ին կհյուրընկալի Անդորրայի հավաքականին: Հանդիպումը տեղի կունենա հունիսի 12-ին ժամը 19:00-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում: Հայաստանի հավաքականը 2013թ. Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության ընտրական 3-րդ խմբում վաստակել է 8 միավոր և զբաղեցնում է 4-րդ տեղը:

11 Июнь 2012 - 08:21 AMT
Главный тренер Молодежной сборной Армении по футболу Рафаэль Назарян отметил, что подготовка команды к встрече проходит нормально, и в настоящее время никаких проблем нет: “Завтра утром мы окончательно решим состав сборной, которая выступит против команды Андорры. Высокая концентрация и скорость помогут достичь успеха в этом матче. Единственная наша цель – это победа, однако мы постараемся продемонстрировать и красивую игру”, – сказал Назарян.
Сборная Армении в гостях у сборной Андорры с минимальным счетом 1:0 одержала победу над командой этой страны.
Главный тренер сказал, что это была одна из труднейших встреч команды, победа далась очень тяжело. “Я сказал нашим парням, что завтра нас ждет тяжелая встреча, поскольку трудно играть против команды, практически состоящей из защитников. Но повторяю, наша цель – во что бы то ни стало завтра победить”.
Сборная Армении по футболу до 21 лет в групповом этапе Чемпионата Европы 2013 года 12 июня примет у себя в гостях сборную Андорры. Встреча состоится 12 июня в 19:00 часов в Ереване на Республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна.
Сборная Армении в третьей группе отборочного турнира Молодежного ЧЕ завоевала 8 очков и занимает 4-е место.