Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Նազարյանը հունիսի 11-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ իր կարծիքն արտահայտեց Եվրոպայի առաջնության վերաբերյալ:
“Մինչ այսօր կայացած հանդիպումներից ինձ վրա շատ լավ տպավորություն է թողել Իտալիա-Իսպանիա խաղը”,- ասաց Նազարյանը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ աշխարհի 2014 թվականի առաջնության նույն խմբում ընդգրկված թիմերի մասին մարզիչն ասաց հետևյալը. “Ռուսների դեմ խաղում չեխերը վատ չխաղացին: Դանիան շատ կազամկերպված ու արագ թիմ է, կարծում եմ, որ մեր մրցակիցներից այս առաջնությունում դանիացիներն ամենակազմակերպվածներն են”:
Նազարյանը նշեց, որ Իտալիան կարողացել է ստեղծել լավ թիմ, փոխել է ոճը և էլ ավելի լավ հավաքական է դարձել:
Եվրոպայի առաջնությունն ընթանում է Ուկրաինայում և Լեհաստանում: Եզրափակիչ հանդիպումը կկայանա հուլիսի 1-ին:

11 Июнь 2012 - 08:19 AMT
Главный тренер Молодежной сборной Армении по футболу Рафаэль Назарян 11 июня во время встречи с журналистами поделился своим мнением относительно Чемпионата Европы. “Из всех встреч, состоявшихся до сих пор, на меня наилучшее впечатление произвела встреча сборных Италии и Испании”, – сказал Назарян.
О командах, вошедших вместе в одну группу с командой Армении на Чемпионате 2014 года, тренер сказал: “Чехи неплохо сыграли в матче против российской команды. У Дании очень организованная и быстрая команда, думаю, из всех наших соперников на этот раз датчане – самые организованные”.
Назарян отметил, что Италии удалось сформировать хорошую команду, она поменяла стиль игры, и в результате получила прекрасную сборную.