12 Հունիս 2012 - 08:16 AMT
Take That խումբն ու երգիչ Ջորջ Մայքլը հանդես կգան 2012թ ամառային Օլիմպիական խաղերի փակման արարողությանը:
Հաղորդվում է, որ Take That-ը և Ջորջ Մայքլը եկույթ կունենան երկուս ու կես ժամ տևող համերգին:
«Շատ կարևոր է, որպեսզի Օլիմպիական խաղերն ավարտվեն բարձր և գեղեցիկ նոտայի վրա: Դրա համար մենք ընտրել ենք վերջին 50 տարիների Մեծ Բրիտանիայի 4 գլխավոր արտիստներին»,-հաղորդել են Օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնյաները:
Համերգի բեմարդրությամբ զբաղվելու է Քիմ Գեվինը, որը ներկայումս արդեն բանակցություններ է վարում Take That-ի և Էմիլի Սանդեի հետ: Ջորջ Մայքլի համար սա կլինի առաջին ելույթը` սկսած նախորդ տարվա նոյեմբերից, երբ նրա մոտ թոքաբորբ ախտորոշվեց:
Հունիսի 27-ին մեկնարկող խաղերի բացումը կազդարարի հանրահայտ Փոլ Մաքքարթնին: Բացի հանդիսավոր համերգից, Հայդ պարկում տեղի կունենա ոչ պակաս պաշտոնական շոու, որին կմասնակցեն Snow Patrol-ը, Duran Duran-ը և շատ ուրիշներ, հաղորդում է comments.ua-ն:

12 Июнь 2012 - 07:42 AMT
Группа Take That и певец Джордж Майкл выступят на церемонии закрытия летних Олимпийских игр 2012 года.
Сообщается, что Take That и Джордж Майкл примут участие в концерте, который будет продолжаться два с половинойчаса.
“Очень важно, чтобы Олимпийские игры закончились на высокой и красивой ноте. Для этого мы отобрали четырех главных артистов Великобритании за последние 50 лет”, – сообщили официальные лица из Олимпийского комитета.
Стало известно, что постановкой концерта будет заниматься Ким Гэвин, который уже сейчас ведет переговоры с Take That и Эмили Санде, которая тоже выступит на церемонии закрытия спортивного мероприятия. Для Джорджа Майкла грядущее выступление станет первым с ноября прошлого года, когда у артиста диагностировали пневмонию.
Лондонские игры, которые стартуют 27 июля, откроет легендарный Пол Маккартни. Помимо торжественного концерта в честь открытия, в Гайд-парке состоится менее официальное шоу, участниками которого станут Snow Patrol, Duran Duran и многие другие, передает comments.ua.