Այսօր Երևանում` միջազգային Sweet 60s հետազոտական նախագծի շրջանակներում տեղի է ունեցել կոնֆերանս և «Քաղցր վարանմունք. քաղցր 60-ականներ» ֆիլմերի ցուցադրությունները` նվիրված 60-ական թթ հայկական և թուրքական կինեմատոգրաֆին:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել 60-ականների հասարակական մշակույթի զարգացման վրա այն ժամանակվա գաղափարական արժեքների ազդեցության ուսումնասիրմանը: Ուսումնասիրվող աշխատանքների թվում էին այնպիսի ֆիլմեր, ինչպիսիք են «Եռանկյունին», «Հայրը», «Մենք ենք, մեր սարերը», «Բարև, ես եմ», ինչպես նաև թուրքական կինեմատոգրաֆի աշխատանքներ, ինչպիսիք են «Մեկ գիշերվա հարսնացու», «Դառը կյանք» և այլն:
Միջոցառմանը որպես խոսնակներ և հյուրեր ներկա էին Եվրոպայի, Թուրքիայի և Հայաստանի տարբեր մշակութային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: «Քաղցր 60-ականներ» նախագծի նախաձեռնողները և համակարգողներն են Ռուբեն Արևշատյանն ու Գևորգ Շոլհամմերը, իսկ «Քաղցր ուրբաթ» նախագծի համակարգողներն են Ռուբեն Արևշատյանն ու Եվրու Հեկչեն:

Сегодня в Ереване, в рамках международного исследовательского проекта Sweet 60s прошла конференция и показ фильмов «Сладкая путаница / Сладкие 60-е», посвященная армянскому и турецкому кинематографу 60-х гг.
Особое внимание было уделено изучению влияния идеологических устоев 60-х гг. на развитие культуры общества того времени. Среди изучаемых работ на конференции-кинопоказе были представлены такие фильмы как, «Треугольник», «Отец», «Мы, наши горы», «Привет, это я!», а также произведения турецкого кинематографа, такие как «Невеста на одну ночь», «Горькая жизнь», «Птицы изгнания».
В качестве спикеров и гостей, на мероприятии присутсвовали представители различных культурных организаций Европы, Турции и Армении. Кураторами и инициаторами идеи проекта «Сладкие 60-е» выступили Рубен Аревшатян и Георг Шольхаммер,а кураторами проекта «Сладкая путаница» являются Рубен Аревшатян и Евру Гекче.