12 Հունիս 2012 - 11:17 AMT
Սոչիում մեկնարկել է ՄՕԿ ղեկավարության տեսչական այցը, որը նվիրված է նախապատրաստմանը 22-րդ Ձմեռային օլիմպիական խաղերին: Նրա աշխատանքին մասնակցում են ՄՕԿ համակարգող հանձնաժողովի ղեկավար Ժան Կլոդ Քիլլին, ՄՕԿ Օլիմպիական խաղերի գործադիր տնօրեն Ժիլբեր Ֆելլին, «Սոչի-2014»-ի կազմկոմիտեի նախագահ Դմիտրի Չեռնիշենկոն և ՄՕԿ սպորտի տնօրեն Պիեռ Դյուկրեն:
Հունիսի 11-ին Հանձնաժողովն անցկացրեց աշխատանքային նստաշրջաններ, նվիրված նախապատրաստմանն Օլիմպիադային: Հունիսի 12-ին հյուրերը շրջայց կկատարեն Սոչիի կառուցվող օլիմպիական օբյեկտներով:

В Сочи начался инспекционный визит руководства МОК, посвященный подготовке к XXII Олимпийским зимним играм.
В его работе принимает участие глава координационной комиссии МОК по подготовке к играм Жан-Клод Килли, исполнительный директор Олимпийских игр МОК Жильбер Фелли, президент оргкомитета "Сочи-2014" Дмитрий Чернышенко и директор МОК по спорту Пьер Дюкре.
11 июня у комиссии состоялись рабочие сессии, посвященные различным этапам подготовки к играм. 12 июня гости проведут тур по строящимся олимпийским объектам прибрежного кластера.