ՈւԵՖԱ-ն նոր տեղեկատվություն է ստացել EURO-2012-ի ժամանակ ռասայական հողի վրա վիրավորանքների մասին: Հաղորդվում է, որ իսպանացի երկրպագուների խումբը խոստովանել է, թե մոտ 200 երկրպագուներ վիրավորել են Մարիո Բալոտելիին Իսպանիայի և Իտալիայի հանդիպման ժամանակ (1:1):
Չեխիայի հավաքականի պաշտպան Թեոդոր Գեբրեսելասիեն հաստատել է, որ Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլի առաջին տուրի հանդիպմանն իր հասցեին ռասիստական վիրավորանքներ է լսել ռուս երկրպագուներից, բայց պաշտոնական բողոք չի ներկայացրել: ՈւԵՖԱ-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ այդ առիթով խոսելու են չեխական պատվիրակության ղեկավարների հետ: Միևնույն ժամանակ ոչ մի պաշտոնական դիսցիպլինարային լսումներ առայժմ չեն բացվել:

12 Июнь 2012 - 11:55 AMT
УЕФА получил новую информацию о якобы имевших место оскорблениях на расовой почве во время EURO-2012. Сообщается, что группа испанских болельщиков признала, что около 200 фанатов оскорбляли Марио Балотелли во время матча между Испанией и Италией (1:1).
Защитник сборной Чехии Теодор Гебреселассие подтвердил, что слышал расистские оскорбления от российских болельщиков в свой адрес в ходе матча первого тура группового этапа чемпионата Европы, но не стал подавать официальную жалобу.
Представители УЕФА отметили, что будут разговаривать по этому поводу с руководителями чешской делегации.