13 Հունիս 2012 - 08:00 AMT
EURO-2012-ի խմբային փուլի Լեհաստան-Ռուսաստան խաղից առաջ Վարշավայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 13 ռուսների` լեհ երկրպագուների հետ զանգվածային բախման ընթացքում, հաղորդում է ВВС-ն:
Ընդհանուր առմամբ ոստիկանությունը ձերբակալել է 140 մարդու: Ինչպես հաղորդվում էր, 1:1 հաշվով ավարտված Ռուսաստան-Լեհաստան խաղից առաջ զանգվածային բախումներ են տեղի են ունեցել ռուս և լեհ երկրպագուների միջև:
Ոստիկանությունը ստիպված էր կիրառել ջրցան մեքենաներ և անգամ մի քանի անգամ օդ է կրակել` նախազգուշացնելու համար: Ոստիկանները շարունակում են գործողությունները` դեպքերի մասնակիցների ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

13 Июнь 2012 - 06:56 AMT
Полиция в Варшаве задержала 13 россиян во время массовой стычки с польскими футбольными фанатами перед матчем группового этапа EURO-2012 Польша – Россия, сообщает ВВС.
В общей сложности полиция задержала около 140 человек. Как сообщалось, перед матчем сборных России и Польши, который завершился вничью 1:1, произошли массовые стычки между российскими и польскими болельщиками.
Полиция была вынуждена использовать водометы и даже произвела несколько предупредительных выстрелов в воздух. Полицейские продолжают действия, направленные на идентификацию лиц, которые принимали участие в потасовках.