Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները հայտարարել են այն մասին, որ միջոցառումների բյուջեն չի գերազանցվել, չի ծախսվել մոտ 476 մլն ֆունտ ստերլինգ:
Օլիմպիադային բյուջեն կազմում է 9.3 մլրդ ֆունտ, ինչը 2 անգամ ավել է 2005-ին Մեծ Բրիտանիայի հայտարարած գումարից: Կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ վերջնական գումարի չափը չի գերազանցվի:
Լոնդոնի Օլիմպիադայի կազմակերպման միջոցների 64 տոկոսը տրամադրել է Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը, 23 տոկոսը կազմում է Ազգային վիճակախաղի միջոցները և ևս 13 տոկոս ներդրել է Լոնդոնի քաղաքապետարանը: Այսօրվա դրությամն օլիմպիական օբյեկտների շինարարությունը 88 տոկոսով ավարտվել է:

Организаторы Олимпийских игр в Лондоне заявили о том, что бюджет мероприятий не был превышен, не израсходованными остались 476 млн фунтов стерлингов.
Бюджет Олимпиады составляет 9,3 млрд фунтов, что в два раза больше суммы, заявленной Великобританией в2005 году. Оргкомитет заверял, что итоговая сумма не будет превышена.
“Мы сейчас почти полностью уверены, что уложимся в девять миллиардов. Если так оно и будет, это станет большим достижением”, – заявил министр по делам спорта и Олимпийских игр Хью Робертсон.
64% средств на организацию Лондонской Олимпиады выделило правительство Великобритании, 23% составляют средства Национальной лотереи и 13% внесла мэрия Лондона. На сегодняшний день строительство олимпийских объектов завершено на 88%.