Արգենտինացի թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը Queen's Club-ի երկրորդ շրջանում հաղթանակ է տարել Ռուբեն Բեմելմանսի(Բելգիա) նկատմամբ: Սա թենիսիստների առաջաին հանդիպումն էր պաշտոնական խաղերում, և Նալբանդյանը երկու սեթերում հաղթնակ է տարել 6:4 և 6:2 հաշվով:
3-րդ շրջանում արգենտինացի թենիսիստը կխաղա Էդուարդ Ռոջեր-Վեսսելինի(Ֆրանսիա) դեմ, ով ավելի ուժեղ է գտնվել Էնդի Ռոդդիկից:
Պաշտոնապես ներկայացվել է այն թենիսիստների ցուցակը, ովքեր կխաղան Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, և Նալբանդյանը ևս ընդգրկվել այդ ցուցակում: Նա խոստովանել է, որ շատ ուրախ է և կփորձի այնտեղ լավ հանդես գալ:
«Այժմ ես լավ տեսք ունեմ, սակայն պետք է անեմ ամեն բան, որպեսզի ֆիզիկապես ավելի լավ պատրաստվեմ: Նախքան Օլիմպիադայի մեկնարկը կմասնակցեմ նաև Ուիմբելդոնին»,-ասել է թենիսիստը:

14 Июнь 2012 - 07:09 AMT
Аргентинский теннисист Давид Налбандян во втором круге турнира Queen's Club одержал победу над Рубеном Бемелмансом (Белгия). Эта была первая встреча теннисистов в официальных матчах, и Налбандян победил в двух сетах со счетом 6:4 и 6:2.
В третьем круге аргентинский теннисист сыграет против Эдуарда Роджер-Весселина (Франция), который был сильнее Энди Роддика.
Официально представлен список теннисистов, которые сыграют на Олимпийских играх в Лондоне, и Налбандян попал в этот список. Он признался, что очень рад и попытается выступить там хорошо.
“Сейчас я выгляжу хорошо, но должен сделать все, что бы физически был готов еще лучше. До старта Олимпиады приму участие и в Уимблдоне”,- сказал теннисист.