Միացյալ Նահագների թենիսի ասսոցիացիան (USTA) հրապարակել է Նյու Յորքի թենիսի մարզադաշտերի վերակառուցման ծրագիրը: Այսպես, ծրագրվում է ամբողջությամբ վերակառուցել Լուի Արմսթրոնգի անվան մարզադաշտը, ինչպես նաև կառուցել մի քանի նոր կորտեր:
Նյու Յորքի քաղաքապետի խոսքով, նախագծի արժեքը մոտ 500 մլն դոլար է: Միևնուն ժամանակ, նախագծով չի ենթադրվում Արթուր Էշի անվան մարզադաշտում` սպորտհամալիրի կենտրոնական արենայում, տանիքի կառուցում:
«Նման տանիքի ընդհանուր մակերեսը 5 անգամ մեծ կլիներ, քան Ուիմբելդոնի Կենտրոնական կորտինը: Թեև այս հարցը մեզ համար շատ կարևոր է, սակայն դրա լուծումը երկար ժամանակ կպահանջի»,- USTA-ի մասնագետի խոսքը հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Նշենք, որ Լուի Արմսթրոնգի անվան նոր մարզադաշտը, շնորհիվ կոնստրուկցիայի առանձնահատկությունների, շարժական տանիքի հնարավորություն կունենա: Սպասվում է, որ բոլոր շինարարական աշխատանքները կավարտվեն մինչև 2015թ:

Ассоциация тенниса Соединенных Штатов (USTA) обнародовала план реконструкции теннисных стадионов в Нью-Йорке. Так, планируется полностью перестроить стадион имени Луи Армстронга, а также возвести несколько новых кортов.
Стоимость проекта, по словам мэра Нью-Йорка Майкла Блумберга, составит приблизительно 500 миллионов долларов. Вместе с тем, в проект не заложено возведение крыши над центральной ареной спорткомплекса – стадионом имени Артура Эша.
Как утверждают функционеры USTA, болотистая местность, на которой возведён стадион, на сегодня исключает возможность установки крыши.
"Общая площадь такой крыши была бы в пять раз больше, чем площадь крыши над Центральным кортом Уимблдона. Хотя, этот вопрос остается для нас очень важным. Но его решение потребует длительного времени",- слова специалиста USTA Гордона Смита передает gotennis.ru.
Отметим, что новый стадион имени Луи Армстронга, благодаря особенностям конструкции, получит возможность установки раздвижной крыши. Ожидается, что все строительные работы будут завершены к 2015 году.